Véget ér Amerikában a „woke” őrület? A McDonald's törheti meg a jeget

Egyre több nagy amerikai cég kezd kifarolni a woke utcából, és már nem származás alapján osztogatják az állásokat.

Az Egyesült Államok az európai cégeket szólították fel, hogy hanyagolják a sokszínűséget, esélyegyenlőséget és befogadást támogató kezdeményezéseket.
A Trump-adminisztráció az európai nagykövetségeken keresztül kiküldött hivatalos levélben szólított fel európai cégeket, hogy tiltsák be a DEI (diversity, equity, inclusion) programjaikat, vagyis a sokszínűséget, esélyegyenlőséget és befogadást támogató kezdeményezéseket – írta a Facebook-oldalán Deák Dániel.
Ezt is ajánljuk a témában
Egyre több nagy amerikai cég kezd kifarolni a woke utcából, és már nem származás alapján osztogatják az állásokat.
A XXI. Század Intézet vezető elemzője emlékeztet, az Egyesült Államokban az állami szervezeteknél ez már megtörtént, és
a kormányzat nyomására sok magáncégnél is. Az ilyen programok a különféle kisebbségekhez tartozó emberek alkalmazását szorgalmazzák.
A követségi levelet olyan cégek kapták meg, amelyeknek van szerződésük amerikai állami szervekkel, és erre hivatkozva kérik tőlük azt, hogy ne tartsanak fenn olyan programokat, amelyek az amerikai diszkriminációellenes törvényekbe ütköznek.
A CNBC azt írja, a külügyminisztérium szerződéses partnereinek igazolniuk kell, hogy nem működtetnek olyan DEI-t támogató programokat, amelyek megsértik az alkalmazandó diszkriminációellenes törvényeket, és beleegyeznek abba, hogy ez az igazolás a kormány kifizetési döntése szempontjából lényeges, és ezért a hamis követelésekről szóló törvény hatálya alá tartozik.
A levelek egy kérdőívet is tartalmaztak, amelyben a cégeket arra utasították, hogy igazolják a szövetségi diszkriminációellenes törvényeknek való megfelelésüket.
A francia pénzügyminisztérium aggodalmának adott hangot az amerikai kormány álláspontja miatt, mondván, az nem tükrözik Franciaország értékrendjét. A lap szerint ez a fejlemény is utal az Egyesült Államok és Európa közötti növekvő feszültségekre, miután az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti az európai árukat, köztük az autókat és a borokat, és eltérően ítél meg a két tömb olyan fontos politikai kérdéseket is, mint például az ukrajnai háborút.
Nyitókép: Wikimedia Commons